{loadposition linkAldi}
’Zapraszamy do świata BIO oraz Fairtrade’ – nowa gazetka promocyjna Aldi.
Polecane promocje z gazetki Aldi:
Mleko BIO ekologiczne świeże pełne.
Masło BIO.
Ser żółty BIO.
Oferta ważna do wyczerpania zapasów.
{loadposition top3_artykul}
W swoich działaniach Aldi kieruje się trzema tradycyjnymi wartościami kupieckimi: prostotą, odpowiedzialnością i zaufaniem. Jako międzynarodowe przedsiębiorstwo działające na rynku handlu detalicznego Aldi jest świadome wpływu na środowisko naturalne i społeczeństwo. Za pomocą polityki odpowiedzialności przedsiębiorstwa Aldi chce zaznaczyć swój pozytywny wpływ na rzeczywistość w pięciu obszarach: szacunku wobec pracowników, odpowiedzialności w ramach łańcucha dostaw, oszczędzania zasobów, zaangażowania społecznego oraz wspierania dialogu. Propagowanie produktów BIO i FAIRTRADE to kluczowy sposób realizacji celów Aldi, których wspólnym źródłem jest odpowiedzialność za konsumentów, dostawców i środowisko.
Co to znaczy, że Aldi jest BIO?
Dobre odżywianie to nie tylko unikanie nasyconych tłuszczów, cukrów prostych czy zbędnych dodatków do żywności. To także sięganie po żywność BIO. Często powtarzamy, że jesteśmy tym, co jemy. Wybierając produkty BIO, dostarczamy naszemu organizmowi pełnowartościowych składników odżywczych wolnych od pestycydów i modyfikacji GMO, za to pełnych witamin i soli mineralnych. Żywność BIO poddawana jest minimalnej obróbce, wytwarzana przy użyciu jedynie naturalnych nawozów, a sposób produkcji i gospodarstwa są precyzyjnie weryfikowane, tak by każdy produkt otrzymał odpowiednie certyfikaty potwierdzające zgodność z normą europejską.
Czym jest GUT BIO
GUT BIO to marka własna ALDI, która oferuje wyselekcjonowane produkty spełniające szereg wygórowanych norm, którym podlega żywność BIO. Produkty GUT BIO to pewność wysokiej jakości, świeżości i źródła pochodzenia. Kontrolowaną jakość ekologiczną produktów marki GUT BIO potwierdza unijne logo produkcji ekologicznej. Tym logo oznaczane są wyłącznie te artykuły spożywcze, które zgodnie z surowymi wytycznymi Unii Europejskiej w co najmniej 95% pochodzą z kontrolowanych upraw biologicznych. Certyfikowane ekologiczne gospodarstwa rolne są co roku sprawdzane przez niezależnych ekspertów.
Mleko od szczęśliwych krów
Nabiał BIO jest produkowany z mleka pochodzącego z gospodarstw ekologicznych, w których przestrzegana jest zasada dobrostanu zwierząt, czyli dbania o zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt według ścisłych reguł:
• zwierzęta mają dostęp do świeżego powietrza, słońca oraz wybiegu,
• żywione są paszami bez sztucznych nawozów i syntetycznych środków ochrony roślin,
• dodatkami do pasz są jedynie mikroelementy, witaminy oraz naturalne mikroorganizmy,
• zwierzętom nie podaje się hormonów wzrostu czy genetycznie modyfikowanych organizmów.
Jaja BIO pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych gospodarstw, w których kury żyją w niewielkich stadach z dostępem do wybiegów. Do karmienia stosowane są ekologiczne karmy, które zapewniają naturalny wzrost i wysoką jakość produktów.
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Zdrowe śniadanie powinno być bogate w błonnik i składniki odżywcze. Unikajmy cukru, soli czy tłuszczu. Zbilansowana ilość węglowodanów (najlepiej z pełnego ziarna, owoców i warzyw) z białkiem i zdrowym tłuszczem będzie pobudzać do działania przez cały ranek oraz podkręci tempo przemiany materii aż do pory obiadu.
Owoce BIO dzięki nawozom naturalnym są mniejsze, często nierówne, ale za to mają intensywniejszy smak i zapach. Dzięki powolnemu wzrostowi, bez stosowania środków chemicznych, owoce te zawierają więcej witamin i wartości odżywczych.
Dla wegan i wegetarian
W Aldi znajdziemy grupę BIO produktów dla wegan. Znajdziesz tu produkty, które powstają wyłącznie na bazie składników pochodzenia roślinnego z kontrolowanych upraw BIO.
Soki BIO to soki warzywne na bazie pomidorów i marchwi zawierają przeciwutleniacze/antyoksydanty, które należą do grupy karotenoidów i są szczególnie cenne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
V-label gwarantuje, że dany produkt został sprawdzony pod kątem obecności wszystkich substancji pochodzenia zwierzęcego, począwszy od składu produktu, przez substancje dodatkowe.
Nasiona i bakalie
Orzechy poprawiają metabolizm, są źródłem tłuszczów nienasyconych oraz podnoszą poziom serotoniny.
Komosa ryżowa znana jako quinoa czerwona. Z powodzeniem zastępuje tradycyjne kasze lub makarony. Doskonale sprawdza się jako składnik zup oraz dodatek do warzyw, sosów, wypieków, a także deserów.
Chia zwana też szałwią hiszpańską. Można dodawać całe lub zmielone nasiona do musli, jogurtów, sałatek oraz wypieków. Można je również namoczyć w wodzie lub soku i używać jako naturalny zagęszczacz np. do zup.
Warzywa i owoce
Sok z certyfikowanych buraków powstaje bez dodatku cukru. Jest naturalnie tłoczony i niefiltrowany. Dzięki zawartości witamin A, B1, B2, B6, C, E, K, PP oraz wielu mikroelementów ma zbawienne działanie na nasz układ krwionośny. Polifenole zawarte w soku neutralizują wolne rodniki. Zawiera betaninę, która przywraca równowagę w układzie pokarmowym.
BIO ma korzystny wpływ na środowisko i społeczności wiejskie. Wykluczenie pestycydów zmniejsza zanieczyszczenia gleby i wód gruntowych, a ze względu na liczbę prac wykonywanych ręcznie w gospodarstwie stosującym metody upraw BIO pracuje więcej ludzi, co znacznie zmniejsza bezrobocie i zwiększa dochody lokalnej społeczności. Gospodarstwa ekologiczne funkcjonują w zgodzie z naturalnym środowiskiem, nie obciążając go, nie niszcząc krajobrazu i gleby. Takie gospodarstwo to system zrównoważony pod względem ekologicznym i ekonomicznym.
Warzywa i owoce ekologiczne zawierają znacznie więcej błonnika, minerałów i witamin niż te produkowane tradycyjnymi metodami. Owoce i warzywa ekologiczne są niepryskane – rosną więc mniejsze i niesymetryczne. Jednak ich walory smakowe i zdrowotne przewyższają niedostatki urody. Owoce i warzywa mają dłuższy okres przydatności do spożycia, co wynika z wyższej zawartości witaminy C, która jest naturalnym konserwantem.
Czym jest Fairtrade?
Sprawiedliwy Handel to międzynarodowy ruch społeczny, który powstał po to, aby drobni rolnicy z Afryki, Ameryki Łacińskiej, Karaibów, Azji i Oceanii mogli godnie żyć z pracy własnych rąk. Korzyści finansowe powiązane są ściśle z zakazem wszelkich form dyskryminacji, pracy przymusowej i niewolniczej pracy dzieci.
Celem Fairtrade International od samego początku było zapewnienie drobnym rolnikom, pracownikom najemnym i rzemieślnikom z ww. regionów szerokiego dostępu do rynków zbytu w celu poprawy ich dramatycznej sytuacji finansowej. Obecnie Fairtrade zrzesza około 1,6 miliona rolników i pracowników najemnych w ponad 1500 organizacjach producentów. Przedstawiciele producentów dysponują 50% głosów na Walnym Zgromadzeniu organizacji, a więc mają realny wpływ na jej działanie.
Wybieranie produktów Fairtrade podczas zakupów, to wspieranie ludzi, bez pracy których w naszych domach nie byłoby wielu podstawowych produktów, takich jak kawa, herbata, kakao lub owoce tropikalne. Warto sięgać po produkty, które zmieniają życie ich wytwórców. Dzięki sieciom sklepów ALDI produkty te są nie tylko dostępne, ale również przystępne cenowo.
Standardy Fairtrade
Zrównoważony rozwój – jego celem jest minimalizacja oddziaływania upraw na środowisko – zwłaszcza ograniczanie użycia w rolnictwie środków chemicznych, zakaz stosowania GMO czy zrównoważone gospodarowanie odpadami. Zapobieganie pożarom lasów.
Cena minimalna to stała cena, niezależna od warunków rynkowych, ustalona tak, aby produkcja rolna była opłacalna.
Premia na rzecz społeczności lokalnej – celem Premii Fairtrade jest wspomaganie rozwoju całej społeczności lokalnej, np. poprzez budowę szkół, wyposażenie przychodni, przestawienie się na uprawę organiczną itp. Wypłacana jest ona corocznie dla spółdzielni w zależności od ilości sprzedanych produktów.
Zaliczki – organizacje producenckie mogą otrzymywać zaliczki w wysokości do 60% wartości zakontraktowanego zakupu.
Odpowiednie warunki socjalne – do nich zaliczają się: ochrona praw kobiet i przeciwstawianie się ich dyskryminacji, zakaz pracy przymusowej i zmuszania do pracy dzieci, wolność zrzeszania się, bezpieczeństwo i ochrona zdrowia.
Fairtrade to prosty i skuteczny sposób na poprawę życia osób wytwarzających produkty, po które tak chętnie sięgamy. Uczciwe ceny skupu i poprawa warunków pracy to szansa na lepsze życie i bardziej stabilną przyszłość dla społeczności rolniczych z krajów rozwijających się w Afryce, Ameryce Łacińskiej, Karaibach, Azji i Oceanii. Fairtrade wzmacnia ich pozycję na światowym rynku zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przy przyznawaniu znaku spełnione muszą być międzynarodowe standardy Fairtrade, które obejmują szeroko zakrojone aspekty społeczne, ekonomiczne i ekologiczne.
Fairtrade w liczbach
Fairtrade to 1,66 mln rolników i pracowników najemnych w 75 krajach. 25% rolników w Fairtrade to kobiety. Drobni rolnicy oraz pracownicy najemni otrzymali w 2017 roku 178 mln euro premii Fairtrade. Sprzedaż produktów Fairtrade na świecie w 2017 roku wyniosła 8,49 mld euro.
3 powody, dla których warto kupować produkty Fairtrade
• Sprawiedliwy Handel oznacza poprawę wynagrodzenia i warunków pracy dla rolników, a także wsparcie dla lokalnych społeczności w najuboższych rejonach świata,
• uprawy prowadzone są tak, aby minimalizować negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko i zapewniać możliwie najwyższą jakość produktów,
• Fairtrade daje Ci możliwość decydowania. Jako konsument masz realny wpływ na stan środowiska naturalnego i stosunków społecznych na świecie.
BIO i Fairtrade w Aldi
Wybierając żywność z tymi znakami, otrzymujesz produkty wysokiej jakości, które na każdym etapie produkcji były poddawane szczegółowej kontroli oraz tworzone zgodnie ze ściśle określonymi standardami.
Wszystkie produkty ALDI posiadające zielony listek – unijne logo produkcji ekologicznej – są wolne od pestycydów, modyfi kacji GMO oraz chemii rolnej. Dzięki temu mają pozytywny wpływ na Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.
Znak FAIRTRADE gwarantuje dbałość o warunki pracy wszystkich ludzi, którzy wytwarzają surowce do naszych produktów i potwierdza produkcję z poszanowaniem środowiska naturalnego.
Te dwa oznaczenia kryją więc za sobą ogrom pracy i starań dostawców. Są nie tylko wyznacznikiem jakości, ale również gwarancją dbałości o ludzi i środowisko naturalne.
Wybór produktów ze specjalnymi oznaczeniami to korzyść nie tylko dla Twojego organizmu, ale również całego środowiska naturalnego. W ten sposób przyczyniasz się do ochrony naszej planety i dbasz o przyszłość kolejnych pokoleń.
Zobacz także:
• wszystkie aktualne gazetki promocyjne sklepów Aldi,
• inne gazetki promocyjne z kategorii Hipermarkety i supermarkety,
• najnowsze gazetki promocyjne.
{loadposition artykul2}